Blog

ASM 10 Deprem Sensörü

10 Deprem Sensörü, deprem anında oluşan sismik titreşimleri algılayarak otomatik olarak gaz ve enerji kesen, görsel ve sesli uyarı veren, TSE belgeli ve Kandilli Rasathanesi onaylı bir cihazdır. Bu cihaz, deprem sonucu oluşabilecek zararları en aza indirmek için tasarlanmıştır. Bu yazıda, ASM 10 Deprem Sensörü’nün özellikleri, avantajları ve kullanım alanları hakkında bilgi vereceğiz.

ASM 10 Deprem Sensörü Nedir?

ASM 10 Deprem Sensörü, Alfa Sanayi firmasının kendi markası olan ATEK’in bir ürünüdür. Alfa Sanayi, 2002 yılında kurulan, ölçüm cihazları ve pozisyon kontrol sensörleri alanında hizmet veren bir şirkettir. Alfa Sanayi, Türkiye’nin yanı sıra 70’ten fazla ülkeye de ürün ihraç etmektedir. Alfa Sanayi, kendi markası olan ATEK’in yanı sıra, dünya lideri firmaların da Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır1.

ASM 10 Deprem Sensörü, TS 12884 standardına uygun, 3 eksende sarsıntı algılama özelliğine sahip bir cihazdır. Bu cihaz, deprem anında oluşan sismik titreşimleri algılayarak, programlanabilir 4 adet kuru kontak röle (2 adet standart, 2 adet opsiyonel) ve 1 adet 12V 5A solenoid çıkışı ile deprem sırasında çalışması tehlike yaratacak; doğalgaz, jeneratör, elektrik paneli, asansör vb. cihazları otomatik olarak devreden çıkarmaktadır. Ayrıca, deprem anında; buzzer ile sesli ve LCD ekran ile görsel uyarı da vermektedir. Böylece deprem sonucu oluşacak zararların en aza indirgenmesi sağlanmaktadır2.

ASM 10 Deprem Sensörü’nün Avantajları Nelerdir?

ASM 10 Deprem Sensörü’nün birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

ASM 10 Deprem Sensörü Nerede Kullanılır?

ASM 10 Deprem Sensörü, deprem riski olan her yerde kullanılabilir. Özellikle, deprem anında çalışması tehlike yaratacak cihazların bulunduğu yerlerde kullanılması tavsiye edilir. Bu yerler şunlardır:

  • Konutlar, apartmanlar, villalar, siteler, yurtlar, oteller, hastaneler, okullar, camiler, ibadethaneler, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, fabrikalar, depolar, atölyeler, ofisler, stüdyolar, spor salonları, sinemalar, tiyatrolar, müzeler, kütüphaneler, restoranlar, kafeler, barlar, diskotekler, eğlence merkezleri, vb.
  • Doğalgaz, jeneratör, elektrik paneli, asansör, yangın söndürme sistemi, klima, ısıtma, soğutma, havalandırma, su pompası, hidrofor, su deposu, sıcak su kazanı, kombi, ocak, fırın, mikrodalga, buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, ütü, saç kurutma makinesi, televizyon, bilgisayar, telefon, internet, alarm, kamera, güvenlik sistemi, vb..

ASM 10 Deprem Sensörü Nasıl Satın Alınır?

ASM 10 Deprem Sensörü’nü satın almak için, Alfa Sanayi firmasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz1. Buradan, ürün hakkında daha fazla bilgi alabilir, teknik özelliklerini, kullanma kılavuzunu, TSE belgesini ve Kandilli Rasathanesi test raporunu indirebilir, online sipariş verebilir veya iletişim bilgilerini kullanarak firmayla irtibata geçebilirsiniz. Ayrıca, Alfa Sanayi firmasının sosyal medya hesaplarını takip ederek, ürün hakkında güncel haberleri, kampanyaları ve indirimleri de öğrenebilirsiniz.

Sonuç

ASM 10 Deprem Sensörü, deprem anında oluşan sismik titreşimleri algılayarak otomatik olarak gaz ve enerji kesen, görsel ve sesli uyarı veren, TSE belgeli ve Kandilli Rasathanesi onaylı bir cihazdır. Bu cihaz, deprem sonucu oluşabilecek zararları en aza indirmek için tasarlanmıştır. Bu cihaz, birçok avantaj, özellik ve kullanım alanına sahiptir. Bu cihazı satın almak için, Alfa Sanayi firmasının web sitesini veya sosyal medya hesaplarını ziyaret edebilirsiniz. ASM 10 Deprem Sensörü ile, depreme karşı güvende olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir