%100 yerli sermaye ile kurulan Alfa Elektronik markası ATEK, yenilikçi ve dinamik Ar&Ge politikasıyla kısa zamanda yerli piyasada ve sensörlerini ihraç ettiği 60’ın üzerinde ülkede markasından sıkça bahsettirmeye başladı. Tamamen Türk mühendislerin tasarlayıp geliştirdiği ve Türkiye’de üretilen ürünleri; lineer potansiyometre, manyetik ve optik cetvel, DRO, ölçü kontrol cihazı ve daha birçok pozisyon kontrol ve ölçüm cihazlarıdır.

Atek Sensor Technology AS
http://www.ateksensor.com

1950’li yıllarda kurulan Alman Novotechnik, kurulduğu günden bugüne “Lineer pozisyon cetvelleri, açısal pozisyon sensörleri ve endüstriyel potansiyometreler” alanında dünya lideri konumdadır.

Novotechnik GmbH.
www.novotechnik.de

Zürih / İsviçre merkezli Trafag, basınç sensörleri alanında kurulduğu 1942 yılından beri tartışmasız lider konumdadır.

Trafag AG
www.trafag.com

Biel / İsviçre merkezli Contelec, yüksek kaliteli ve dayanıklı lineer pozisyon ve açı sensörleri ile teknolojiye liderlik etmektedir.

Contelec AG
www.contelec.ch

1913 yılında kurulan İtalyan Fiama, seviye sensörleri, ipli potansiyometre ve ipli enkoderler alanında lider üretici konumundadır.

Fiama S.R.L.
www.fiama.it

1983 yılında Almanya’da kurulan firma, günümüzde 100’ün üzerinde patentiyle birçok alanda müşterilerine inovatif çözümler sunmaktadır. Özellikle plastik ve polimer malzemeleri işlemede sunduğu teknolojik çözümler ile alanında dünya çapında lider firmadır.

Gneuss Kunststofftechnik GmbH
www.gneuss.de

1979 yılında kurulan FineTek, uzakdoğuda teknolojinin parlayan yıldızı Tayvan merkezlidir. Özellikle seviye kontrol sensörleri, akışkan ölçerler ve çeşitli otomasyon kontrol sistemlerinde yaptıkları yenilikçi Ar&Ge çalışmalarıyla günümüzde, alanında adından sıkça bahsettirmektedir.

FineTek Co., Ltd
www.fine-tek.com